Haber Gösterimi

Sayfanızın temel düzenini tam olarak sağlayan ve öncelikle diğer tüm DLE modül bileşenlerinin bağlı olarak yüklendiği şablon dosyası main.tpl dosyasıdır. Biz gerekli olanları görelim. {AJAX}, {info}, {content}, {custom} etiketleri haberlerin sonuçlarını yansıtmaktadır.

{AJAX} etiketi sistemdeki javascript tabanlı bütün AJAX teknolojisine bağlı olarak çalışan komutların normal çalışmasına olanak tanır. Şablonun başında <body> elementinin hemen altında yer almalıdır.

{info} etiketi sistem bilgileri ve (Örneğin, "Giriş başarısız" veya "Tüm alanları doldurmalısınız") gerçekleştirilen eylemlerin hatalarını gösterir {content} etiketi öncesinde kullanmanız önerilir.

Makale ve diğer dahili modüllerin doğrudan sitede yayımlanmasından sorumlu etiket {content} etiketidir.

Etiket bulutunu görüntülemenizi sağlayan etiket {tags} etiketidir ( Makalelere eklenen özel anahtar kelimeler )

[sort]{sort}[/sort] etiketi, Yönetici panelinden izin verilmesi halinde, kullanıcılara haberleri belirli parametrelere göre sıralama imkanı sunar.

{custom} etiketi, aşağıdaki belirlenen özel parametrelere göre makaleleri görüntülemeye yarar:

{custom id="1,2,5-8" category="2,3,5-8" author="x" days="x" template="custom" aviable="global" from="0" limit="10" fixed="yes" order="date" cache="yes"}

id kullanımında aralarda boşluk olmadan virgül koyarak istediğiniz haberleri id' ye göre listeleyebilirsiniz. Ayrıca tire kullanarak haber aralığı belirtebilirsiniz. Örnek olarak haber id' si 1,4-8,11 ise id' si 1 olan, 4 ve 8 arasındaki ve 11 olan haberleri gösterir.

Kategori için virgül ile aralarda boşluk olmadan id ile kategoriye bağlı haberlerin listesini gösterebilirsiniz. Ayrıca tire kullanarak kategoriler için bir dizi belirtebilirsiniz. Örnek olarak kategori id' si 1,4-8,11 ise id' si 1 olan, 4 ve 8 arasındaki ve 11 olan kategorilerin içindeki haberleri görüntüler.